Filmy wizerunkowe

Filmy wizerunkowe to obecnie jedna z najskuteczniejszych form promocji firmy. To właśnie dzięki nim można wzbudzić emocje, wyróżnić się na rynku i przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Nowoczesne filmy wizerunkowe to przede wszystkim produkcje o wysokiej jakości obrazu, dźwięku i montażu, które przyciągają wzrok i pozwalają na skuteczne przekazanie treści. Mogą przybrać formę filmu, zawierać ujęcia z drona lub być animacją 2D/3D. Wybór należy do Ciebie!

Czym jest film wizerunkowy?

Film wizerunkowy to krótki film promocyjny, który ma za zadanie przedstawić firmę, jej produkty lub usługi w atrakcyjny sposób. To forma reklamy, która pozwala na wyróżnienie się na tle konkurencji i zaprezentowanie swojego wizerunku w sposób spójny i przemyślany. Film wizerunkowy jest skierowany do szerokiego grona odbiorców i ma na celu zainteresowanie nimi ofertą firmy.

Jakie korzyści przynosi firmie stworzenie filmu wizerunkowego?

Filmy wizerunkowe to doskonała forma promocji, która przynosi wiele korzyści dla firmy. Dzięki nim można wyróżnić się na rynku i zainteresować potencjalnych klientów. Filmy wizerunkowe to możliwość pokazania firmy z jej najlepszej strony. Dzięki filmowi wizerunkowemu można przekazać treści w sposób przystępny i zwięzły, co zwiększa jego skuteczność.

Poniżej przedstawiamy kilka korzyści filmów wizerunkowych, płynących dla marki:
 1. Zwiększenie rozpoznawalności marki — filmy wizerunkowe pozwalają na skuteczne wypromowanie marki i zwiększenie jej rozpoznawalności. Dzięki atrakcyjnej formie i wysokiej jakości wykonania, film wizerunkowy przyciąga uwagę potencjalnych klientów i pozwala na skuteczne przekazanie informacji o marce.
 2. Budowanie pozytywnego wizerunku — filmy wizerunkowe pozwalają na pokazanie firmy w pozytywnym świetle i przekazanie odbiorcom informacji o jej wartościach, celach i misji. Dzięki temu firma może budować pozytywny wizerunek i zyskiwać zaufanie klientów.
 3. Zwiększenie zaangażowania klientów — filmy wizerunkowe są bardziej atrakcyjne dla odbiorców niż tradycyjne formy reklamy. Dzięki temu potencjalni klienci są bardziej zainteresowani marką i chętniej podejmują z nią interakcję.
 4. Skuteczność przekazu — to sposób na przekazanie treści w sposób przystępny i atrakcyjny dla odbiorcy. Dzięki wysokiej jakości obrazowi, dźwiękowi i montażowi, film wizerunkowy jest w stanie przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów i przekazać im informacje o marce w sposób bardziej skuteczny niż tradycyjne formy reklamy.
 5. Elastyczność formy — filmy wizerunkowe pozwalają na dostosowanie przekazu do grupy docelowej i celów, jakie chce osiągnąć firma. Mogą one mieć różną długość i formę, co pozwala na wykorzystanie ich w różnych kontekstach reklamowych.
 6. Zwiększenie zasięgu — filmy wizerunkowe można łatwo udostępniać w różnych mediach społecznościowych i serwisach internetowych, co zwiększa ich zasięg i skuteczność reklamy.

Gdzie można wykorzystać filmy wizerunkowe?

Filmy wizerunkowe można wykorzystać na wiele sposobów. Mogą one być prezentowane na stronie internetowej firmy, w social media, w sieci kin czy telewizji. To forma reklamy, która przyciąga uwagę potencjalnych klientów i pozwala na zaprezentowanie oferty firmy w atrakcyjny sposób.

Oto kilka przykładów, gdzie można z powodzeniem wykorzystać filmy wizerunkowe:
 1. Strona internetowa firmy — filmy wizerunkowe mogą być wykorzystywane na stronie internetowej firmy, aby przedstawić jej ofertę i wartości w sposób atrakcyjny i przystępny dla potencjalnych klientów.
 2. Media społecznościowe — filmy wizerunkowe są idealne do publikowania na profilach firmowych w mediach społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram czy LinkedIn. Dzięki temu firma może przyciągać uwagę i zwiększać zasięg swojej oferty.
 3. Targi i konferencje branżowe — filmy wizerunkowe mogą być wykorzystywane na stoiskach firmowych na targach i konferencjach, aby przyciągnąć uwagę zwiedzających i przedstawić ofertę firmy w sposób atrakcyjny i przystępny.
 4. Kampanie reklamowe — filmy wizerunkowe są doskonałym narzędziem do promocji firmy w ramach kampanii reklamowych. Mogą być wykorzystywane w telewizji, kinach czy na ruchomych billboardach, aby przyciągnąć uwagę i zainteresowanie potencjalnych klientów.
 5. Rekrutacje — filmy wizerunkowe mogą być wykorzystywane w procesie rekrutacji, aby przedstawić firmę jako atrakcyjnego pracodawcę i przyciągnąć kandydatów do pracy.
 6. Wewnętrzne komunikaty, newslettery — filmy wizerunkowe mogą być wykorzystywane w firmie do celów wewnętrznej komunikacji, takiej jak szkolenia, informowanie pracowników o zmianach w firmie czy prezentowanie wyników działalności.
Podsumowując, filmy wizerunkowe mogą być wykorzystywane w wielu różnych celach i miejscach, aby promować firmę, przyciągać uwagę klientów, pozyskiwać nowych pracowników czy prezentować wartości i cele firmy.

Jaka powinna być  długość filmu wizerunkowego?

Długość filmu wizerunkowego zależy od celu, jaki chcemy osiągnąć. Zazwyczaj krótkie filmy wizerunkowe trwają od 30 sekund do 2 minut. To wystarczający czas, aby przekazać najważniejsze informacje o firmie, jej ofercie i wartościach, które reprezentuje.

Film wizerunkowy vs. film korporacyjny. Czy istnieje różnica?

Film korporacyjny to film promocyjny stworzony dla firmy lub organizacji w celu przedstawienia jej wewnętrznych działań, produktów lub usług. Zazwyczaj jest on skierowany do wąskiej grupy odbiorców, takiej jak pracownicy, inwestorzy lub partnerzy biznesowi. Film korporacyjny ma za zadanie pokazać wewnętrzną strukturę firmy oraz jej działalność w sposób przystępny i atrakcyjny.

Natomiast film wizerunkowy to krótki film reklamowy, który ma za zadanie przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów i wyróżnić firmę na tle konkurencji. Jest to forma reklamy, która ma na celu pokazanie firmy w pozytywnym świetle i przyciągnięcie uwagi do jej oferty. Film wizerunkowy jest skierowany do szerszego grona odbiorców niż film korporacyjny, a jego celem jest przede wszystkim zbudowanie pozytywnego wizerunku firmy. Mimo że filmy korporacyjne i wizerunkowe różnią się swoim celem i grupą docelową, to często są one łączone w jednej produkcji, która ma za zadanie pokazać zarówno wewnętrzną działalność firmy, jak i jej wizerunek na zewnątrz. W takim przypadku mówimy o filmie korporacyjno-wizerunkowym. Warto pamiętać, że każdy rodzaj filmu wymaga indywidualnego podejścia i dostosowania do celów, jakie ma spełnić. Zanim zdecydujemy się na produkcję filmu, warto dokładnie określić jego cel, grupę docelową i sposób przekazu, aby uzyskać jak największą skuteczność reklamy.

Filmy korporacyjne, filmy wizerunkowe — Trójmiasto

Realizujemy nagrania video i montujemy dla Twojej firmy video w Gdańsku, Sopocie, Gdyni i całym województwie pomorskim. W RDBmedia. tworzymy zapis obrazu, któremu nadajemy kształt i wydźwięk. Interesuje nas to, co chcesz przekazać, ponieważ przygotowujemy i realizujemy każdą produkcję, po uzgodnieniu Twoich oczekiwań i celów.

Oryginalny film wizerunkowy

Aby Twój film wizerunkowy wyróżniał się na tle konkurencji, możesz pomyśleć nad dodaniem do niego animacji 2D/3D, lektora lub ujęć z drona. Przygotowujemy filmy wizerunkowe, dostosowując je do danej działalności i celów klienta.

Wykorzystanie ujęć z powietrza w filmie pozwala na uzyskanie wyjątkowej perspektywy i zrobienie wrażenia na potencjalnych klientach. Tego rodzaju ujęcia są szczególnie atrakcyjne w przypadku filmów przedstawiających duże tereny lub obiekty, takie jak budynki czy krajobrazy. Jeśli chcesz poznać więcej branż, które powinny zastosować ujęcia z drona w swoich filmach wizerunkowych, przeczytaj nasz wpis o ujęciach z lotu ptaka. Animacje są skutecznym sposobem na przedstawienie skomplikowanych treści w sposób przystępny i atrakcyjny. Mogą one być wykorzystane, aby pokazać proces produkcji, działanie produktów czy wizualizację danych statystycznych. Jesteśmy w stanie stworzyć dla Ciebie także ciekawą fabułę, dzięki czemu film wizerunkowy będzie opowiadać interesującą historię, która przyciągnie uwagę odbiorców i pozwoli na zapamiętanie marki. Zadbamy o to, by dopasować fabułę do grupy docelowej i celów, jakie ma spełnić film.

Czy możliwa jest realizacja filmów wizerunkowych w innym mieście niż Gdynia, Gdańsk, Sopot?

Tak. Istnieje możliwość dojazdu w Polsce. Skontaktuj się z nami i wspólnie ustalimy dalszy plan działania!

Realizujemy nagrania video dla firm w całej Polsce. W swojej ofercie posiadamy animacje, reklamy komercyjne, nagrania dronem, spacery 360, brand content, nagrania eventów, relacje sportowe. Wszystko po to, by doświadczać i zapamiętywać. Zobacz nasze portfolio filmów wizerunkowych.

Ile kosztuje produkcja filmu wizerunkowego firmy? Cennik

Sprawdź nasz cennik i wybierz najlepszą opcję dla siebie!