Videomarketing

Videomarketing to jedna z wielu form marketingu, charakteryzująca się tworzeniu treści, które związane są z animacjami oraz video. Prowadzenie dobrego videomarketingu to klucz do budowania świadomości marki. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu tego elementu marketingu do profilu działalności można zwiększać ruch odbiorców na stronie. Ma to także realny wpływ na angażowanie odbiorców tworząc oryginalne, wyjątkowe materiały w formie video.

Czym charakteryzuje się dobry Videomarketing?

Dobry videomarketing to bez wątpienia taki, który przy niewielkich nakładach czasowych, jest w stanie przekazać maksymalną ilość informacji. Kreatywność przekazu oraz wdrażanie innowacyjnych pomysłów generujących łatwość odbioru powoduje, że video marketing to jedna z najpopularniejszych form dotarcia do odbiorców. Videomarketing pozwala w przejrzysty sposób przekazać wiele informacji, przybierając wiele różnych postaci. Jako elementy videomarketingu możemy wyróżnić: materiały filmowe, animacje, webinaria, a nawet serie zdjęć skupione w jednym płynnym przekazie. Aby dobrze wykorzystać potencjał tej formy marketingu, warto przed rozpoczęciem działań zapoznać się z grupą odbiorców, do których kierowany będzie przekaz.

Gdzie stosować Videomarketing?

Wykorzystanie videomarketingu to istotny element, który pozwala w szybki sposób przekazać najważniejsze informacje szerokiej grupie odbiorców. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów na to, jak można wykorzystać videomarketing:

  • reklamy video — w ostatnim czasie bardzo pożądane przez klientów, świetnie sprawdzają się podczas promocji produktów, usług, wydarzeń, inicjatyw itd.
  • social media (stories, reels) – forma video w social media odgrywa obecnie bardziej istotną rolę niż tekst. Media społecznościowe oddając różne nakładki i filtry zachęcają użytkowników do nagrywania i publikacji swoich video. Ta forma przekazu odnajduje się również w social media, jeśli mamy na celu utworzenie strategii marketingowej.
  • na stronie internetowej — umieszczanie video na stronie zachęci użytkowników do dłuższego pozostania na niej. Wizualna część strony poprzez dodanie video będzie bardziej atrakcyjna, będąc wyróżniającym się elementem pośród tekstu i zdjęć.
  • Streaming — relacje na żywo zachęcają użytkowników do wejścia i wzięcia udziału w wydarzeniu, które może być oddalone od nich o setki kilometrów. Dzięki streamingowi budujemy małą społeczność, która z czasem przyciągać będzie większe grupy odbiorców.
  • vlog — oprócz prowadzenia klasycznego bloga, vlogi to idealna forma na wprowadzenie videomarketingu. Charakter vlogów powinien być uzależniony od założeń , celów, potrzeb, a także oczekiwań odbiorców.
  • Szkolenia, instruktaże, webinary i konferencje — coraz częściej videomarketing wykorzystywany jest jako środek komunikacji pomiędzy jednostkami lub grupą. Dzięki wdrożeniu tej formy marketingu w spotkania biznesowe można uzyskać połączenie wartości merytorycznych dla użytkownika z wartością marketingową.

Niezależnie od tego, jak i do czego wykorzystasz video w marketingu i biznesie, warto już dziś zacząć działać w tym kierunku, ponieważ stanowi to niesamowitą wartość wizualną. Jeśli posiadasz pytania związane z videomarketingiem — zachęcamy gorąco do kontaktu i współpracy z RDB Media.