Filmy reklamowe to specjalnie skonstruowane materiały wideo, które mają na celu promowanie produktu, usługi, marki lub idei. Filmy reklamowe obejmują różne branże m.in. turystyczną, gastronomiczną i tę dotyczącą nowego rodzaju transportu. W branży filmowej od pewnego czasu rozwija się trend tworzenia filmów reklamowych na potrzeby ukazania infrastruktury, architektury oraz designu, który ukazuje indywidualne podejście do mody.

Spis treści:

 1. Wprowadzenie
 2. Czym są filmy reklamowe?
 3. Filmowanie architektury
 4. Sesja zdjęciowa oraz filmowanie wnętrz — jak się przygotować?
 5. Filmy i zdjęcia fashion, czyli modne spojrzenie na styl
 6. Podsumowanie

W tym artykule znajdziesz:

 • Charakterystykę i szczegóły związane z tworzeniem filmów reklamowych
 • Jak przebiega filmowanie architektury oraz jak się przygotować do nagrywania budynków wnętrz
 • Jak nagrać profesjonalne filmy związane z modą i designem

Czym są filmy reklamowe?

Filmy reklamowe są specjalnie zaprojektowane w taki sposób, aby przyciągnąć uwagę odbiorcy, wywołać u niego emocje i skłonić do podjęcia określonego działania, na przykład zakupu produktu lub skorzystania z usługi. Efektywny film reklamowy powinien być nie tylko estetycznie dopracowany, ale także skuteczny w komunikacji z odbiorcą. Właściwe tworzenie filmów reklamowych obejmuje wiele etapów takich jak filmowanie, montaż, aż po postprodukcję, gdzie dodaje się efekty specjalne, koloryzacja, dźwięk i muzyka, aby stworzyć końcowy produkt najwyższej jakości.

Filmy reklamowe to nie tylko odpowiedni dobór dźwięku i obrazu. Na stworzenie dobrego filmu reklamowego wpływ ma także wcześniej zaplanowany scenariusz, którego części obejmują dobór odpowiednich ujęć, wybór najlepszej lokalizacji do nagrywania oraz zaplanowanie treści w wywiadzie z osobą kontaktową, która odpowiedzialna jest za prezentację oraz opis nagrywanej lokalizacji czy budynku.

Filmowanie reklamowe architektury

Filmowanie architektury odnosi się do procesu dokumentowania i prezentowania struktur architektonicznych w formie wizualnej, przy użyciu technik filmowych. Jest to specjalistyczna dziedzina, która łączy sztukę filmową z estetyką i funkcjonalnością architektury.

Głównym celem filmowania architektury jest zaprezentowanie budynku lub przestrzeni w sposób, który podkreśla jego design, strukturę, kontekst oraz relację z otoczeniem. Może to służyć różnym celom, takim jak promocja, dokumentacja, edukacja czy prezentacja artystyczna.

Ważne aspekty filmowania architektury to:

 1. Perspektywa i kompozycja: Ważne jest, aby odpowiednio dobrze wybrać kąt i perspektywę ujęcia, aby podkreślić kluczowe elementy architektoniczne i ukazać budynek w najlepszym świetle.
 2. Oświetlenie: Naturalne światło odgrywa kluczową rolę w prezentacji architektury. Dlatego filmowcy często wybierają złotą godzinę tuż po wschodzie lub przed zachodem słońca, aby uzyskać ciepłe, miękkie światło.
 3. Technologia: Zastosowanie dronów pozwala na tworzenie spektakularnych, panoramicznych ujęć z powietrza, oferując unikalną perspektywę na budynek i jego otoczenie. Stabilizatory kamery, ślizgacze i krany również dodają dynamiki i płynności ujęciom.
 4. Narracja: Filmowanie architektury może również opowiadać historię — o procesie projektowania, inspiracji architekta, o tym, jak przestrzeń ta wpływa na ludzi, którzy z niej korzystają, czy o znaczeniu budynku w kontekście kulturowym lub historycznym.

Filmowanie architektury jest więc nie tylko technicznym przedsięwzięciem, ale również artystycznym wyrazem, który dąży do połączenia wizualnej estetyki z głębszym przesłaniem i kontekstem danego obiektu. Poniżej prezentujemy jeden z naszych filmów, który przedstawia nową inwestycję domów mieszkalnych w Baninie. Więcej o tym projekcie dowiesz się tutaj — Banino Residence.

Sesja zdjęciowa oraz filmowanie wnętrz — jak się przygotować?

Sesja zdjęciowa i filmowanie wnętrz to zadanie wymagające specyficznego podejścia, które różni się od innych form fotografii i filmowania. Chociaż w codziennym życiu często przeoczamy drobne nieścisłości, obiektyw aparatu czy kamery niestety nie jest tak pobłażliwy. Subtelnie zakurzona podłoga, nieuporządkowane zakamarki regału, osad kamienia na prysznicowej baterii czy plama na sofie — wszystkie te drobne mankamenty mogą negatywnie wpłynąć na jakość zdjęć czy filmów realizowanych we wnętrzu budynku. Odpowiednie przygotowanie jest więc kluczowe, aby uzyskać profesjonalny i pożądany efekt.

1. Zrozumienie celu sesji

Zanim zaczniemy musimy wiedzieć, do czego będą służyły zdjęcia i filmy. Czy to portfolio dla projektanta wnętrz? Czy może reklama mieszkania na sprzedaż? Zrozumienie celu pomoże w planowaniu ujęć i akcentowaniu odpowiednich elementów aranżacji wnętrza czy otoczenia budynku.

2. Oględziny miejsca

Zawsze warto odwiedzić miejsce przed sesją, aby zapoznać się z wnętrzem, dostępnym światłem oraz potencjalnymi problemami. Pozwoli nam to również zaplanować kompozycje i ujęcia całego planu oraz przejść pomiędzy scenami.

3. Sprzęt i akcesoria

Przygotujemy odpowiedni sprzęt, aby najlepiej przygotować się do realizacji:

 • Aparat z szerokokątnym obiektywem, aby móc uchwycić całe pomieszczenie.
 • Statyw do aparatu, by zapewnić stabilność i możliwość robienia zdjęć przy słabym oświetleniu.
 • Dodatkowe oświetlenie, takie jak lampy błyskowe, miękkie światła lub odbłyśniki, które pomogą w wyrównaniu światła w pomieszczeniu.

4. Sprzątanie i dekorowanie

Wnętrze powinno być czyste i uporządkowane. Zbędne przedmioty warto schować, aby nie rozpraszały uwagi. Jeśli to możliwe, warto dodać dodatkowe elementy dekoracyjne, takie jak kwiaty czy poduszki, aby dodać wnętrzu przytulności i naturalnego ciepłego klimatu.

5. Oświetlenie

Naturalne światło jest często najkorzystniejsze dla wnętrz, ale nie zawsze wystarczające. Warto zastanowić się, czy we wnętrzu filmowanego pomieszczenia warto użyć dodatkowego oświetlenia, aby uzyskać pożądany efekt. Przy filmowaniu upewniamy się, że światło jest równomierne i nie powoduje niechcianych cieni..

6. Postprodukcja

Po sesji zdjęciowej i filmowej konieczna jest postprodukcja, czyli odpowiednia obróbka zdjęć i filmów. Może to obejmować korektę kolorów, kadrowanie, retusz czy dodawanie efektów wizualnych, świetlnych i dźwiękowych.

Filmy i zdjęcia fashion, czyli modne spojrzenie na styl

Filmy i zdjęcia fashion to nie tylko chwilowe uchwycenie odzieży czy dodatków, ale przede wszystkim artystyczne przedstawienie wizji świata mody. To specyficzna dziedzina fotografii i filmu, gdzie moda jest głównym bohaterem, ale równie ważne jest to, w jaki sposób jest przedstawiana.

Charakterystyka filmów i zdjęć fashion:

 1. Kreatywność i Artystyczność: Moda jest formą sztuki, a zdjęcia i filmy mają za zadanie podkreślić tę artystyczną stronę. Dlatego też sesje fashion często mają nietypowe, oryginalne ujęcia, scenografię i oświetlenie.
 2. Opowiadanie historii: Nawet jeśli chodzi o pojedyncze zdjęcie, ma ono za zadanie opowiedzieć historię. Może to być historia marki, kolekcji, czy też pewnej emocji, czy stylu życia związanego z prezentowaną modą.
 3. Uwypuklenie detali: W modzie chodzi o detale: faktury materiałów, hafty, ozdoby. Dobre zdjęcia i filmy fashion skupiają się na tych detalach, prezentując je w atrakcyjny sposób.
 4. Kontekst i sceneria: Tło i otoczenie odgrywają kluczową rolę w fotografii i filmie mody. Często wybierane są nietypowe lokalizacje, które dodają charakteru i wyróżniają sesję.
 5. Emocja: Każde zdjęcie czy film ma za zadanie wywołać pewne emocje. Mogą to być pragnienie, zazdrość, podziw, nostalgie czy inne uczucia, które podkreślają przekaz mody.

Zdjęcie przykładowe, Źródło: Unsplash

Podsumowanie

Kluczem do naszej skuteczności w każdej sesji zdjęciowej czy realizacji filmowej jest komunikacja z Klientem. Przykładamy wielką wagę do zrozumienia potrzeb i oczekiwań. Nasza oferta nie kończy się jedynie na realizacji – oferujemy pełne wsparcie i doradztwo, aby materiały idealnie wpasowywały się w cele promocyjne każdego biznesu.

Mając w portfolio liczne realizacje sesji zdjęciowych i filmów promocyjnych, doskonale wiemy, co przyciągnie uwagę odbiorców oraz jakie treści przykują uwagę potencjalnych Klientów podczas spotkań czy targów. Zadbamy o to, by współpraca układała się pomyślnie na wszystkich jej etapach!

Jeśli jesteś zainteresowany sesją zdjęciową, filmowaniem wnętrz, czy też jesteś architektury, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością podejmiemy się kolejnych realizacji!